VIENUOLIS IR GINKLAS

Butano karalystė, 2006-ieji. Sunkiai pasiekiama Himalajų valstybė atsiveria modernizacijai – paskutinioji pasaulyje įsiveda televiziją ir prisijungia prie interneto. Karaliui atsisakius sosto, šalis ima ruoštis didžiausiam pokyčiui – demokratijai. Pirmiausia reikia papasakoti gyventojams, kas yra rinkimai ir kaip balsuoti. Organizatoriams tai tampa paradoksų ir komiškų situacijų kupinu iššūkiu. Nuošaliame kaime, kur religija daug gajesnė už demokratijos idėją, sklando gandas, jog vyriausiasis lama ruošiasi ypatingai ceremonijai. Apie ritualą žinoma tik tiek, kad, lamos žodžiais, „reikia viską ištaisyti“. Jo pasiųstas vienuolis ieško dviejų ginklų šalyje, kur jų beveik nėra. Tačiau to paties ieško ir amerikietis ginklų kolekcionierius.

Vankuverio ir Mumbajaus tarptautiniuose kino festivaliuose žiūrovų simpatijų prizus pelnęs ir trumpajame „Oskarų“ nominacijų sąraše atsidūręs „Vienuolis ir ginklas“ yra antrasis režisieriaus iš Butano Pawo Choyning Dorji filmas. Režisierius įrašė dar tik trečią dešimtmetį savo kino istorijos skaičiuojantį Butaną į „Oskarų“ istoriją, kai pirmasis jo filmas, nuošaliausioje žmonių gyvenamoje vietovėje filmuotas „Lunana. Jakas klasėje“ (Lunana: A Yak in the Classroom, 2019 m.) buvo nominuotas geriausio užsienio filmo kategorijoje.

Butanas, Prancūzija, JAV, Taivanas, 2023, 107 min., dzongkha k., anglų k., subtitrai lietuvių k.

Režisierius ir scenarijaus autorius: Pawo Choyning Dorji

Operatorius: Jigme Tenzing

Montuotoja: Hsiao-Yun Ku

Kompozitorius: Frédéric Alvarez

Garso režisieriai: Tu Duu-Chih, Chiang Yi-Chen

Vykdomieji prodiuseriai: Zhang Xin, William Horberg, Lisa Henson, Kris Eiamsakulrat, Chayamporn Taeratanachai, Janee Pennington

Prodiuseriai: Jean-Christophe Simon, Hsu Feng, Stephanie Lai, Pawo Choyning Dorji

Vaidina: Tandin Wangchuk, Deki Lhamo, Pema Zangmo Sherpa, Tandin Sonam, Harry Einhorn, Choeying Jatsho, Tandin Phubz, Yuphel Lhendup Selden, Kelsang Choejay

QA su filmo režisieriumi:
NUO VASARIO 23 D.:

Kino teatruose Pasaka ir Skalvija Vilniuje, Romuva Kaune, Arlekinas Klaipėdoje, Garsas Panevėžyje, Spindulys Marijampolėje, Castel Lounge Tauragėje, Dainava Alytuje, Ukmergės ir Varėnos kultūros centruose.